Kalbos savaitė

,,Kalba – tai miestas, kurio statybai kiekvienas žmogus, gyvendamas Žemėje atsineša savo akmenį. Nuo pat mažens turime skatinti ir pačius mažiausius Žemės gyventojus atsinešti bent po mažytį akmenėlį į kalbos miesto statybą. Vaiko kalba – ypatinga, tai raktas į jį supantį pasaulį“   (R.V.Emersonas).

Jonavos vaikų lopšelyje darželyje „Pakalnutė“ balandžio 4-8 dienomis vyko kalbos savaitė, kurią pavadinom „Pasibelsk į knygutės širdelę“. Juk puikiai žinome, kaip yra svarbu ugdyti vaikų žodinę, meninę kūrybą bei skatinti kasdieninį vaikų bendravimą. Nuo mažens reikia žadinti vaikų domėjimąsi knyga, padėti jiems pamilti knygą, ugdyti estetinį jų, kaip skaitytojų, skonį.

Pirmadienį vaikai kartu su grupių auklėtojomis skaitė įvairias pasakėles ir jas inscenizavo. Juk pasakos lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save.

Antradienį grupėse vyko diskusijos – pokalbiai „Kaip atsiranda knygelės“.

Trečiadienį ugdytiniai įvairia piešimo technika piešė įvairių pasakų veikėjus. Personažų buvo įvairių: vilkas iš pasakos „Raudonkepuraitė“, varlė karalienė, pagrandukas ir kiti pasakų veikėjai. Džiaugiamės spalvingais ir linksmais vaikų piešiniais.

Ketvirtadienį darželyje vyko rytmetis „Pasibelskim į knygutės širdį“, kuriame dalyvavo vyresnių ir priešmokyklinių grupių vaikai, pasipuošę karūnomis su raidelėmis. Šventės metu vaikai dainavo dainas, mynė mįsles, deklamavo eilėraščius, sekė pasakas be galo. Mūsų renginį vainikavo knygų vaikams leidėja, UAB „Najanga“ vadovė Nijolė Deltuvienė, kuri papasakojo apie knygos kelią pas vaikučius.

Penktadienį darželio grupėse vyko akcija „Gelbėkime knygeles“, kurios metu vaikai atrinko suplėšytas knygeles, jas klijavo, tvarkė. Šios akcijos metu norime paskatinti vaikų atsakingumą ir tvarkingumą prižiūrėti knygas.

Visi suprantame, kaip yra svarbu mylėti knygą, kuri vaiko gyvenime yra vienas geriausių būdų pažinti pasaulį ir padaryti ji gražesniu, nes knyga – tai išsilavinimas, o išsilavinimas – tai mūsų vaikų ateitis.

Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Pakalnutė“ vyresnioji auklėtoja Rasa Ramančiuckienė